KONST / Litografier / Litografi 11811166
nr 1181 1166
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografi, "Fröding som berg". Signerad, numrerad 140/200, bladets mått: 43,5x63 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 maj 2018
kl 20:10:16
7/5 20:05:16